29 Ocak 2013 Salı

NoykuşlarHerkese güzel mutlu bir hafta diliyorum :)
Okullar tatile girince kızımı da İstanbul'a anneannesinin yanına gönderdim.Okul boyunca çok çalıştı takdir ve onur belgesi getirdi..Biraz hava değişimi olsun,biraz da teyzesine şubatta katılacağı kermes için yardıma gitti..Kardeşim şekerperisi bu aralar ahşap boyamaya gidiyor.Uzunca bir süredir bloğuna yazı yazmıyor ama yakında yeniden bizlerle paylaşımlarda bulunacak..

Ben de el işlerine son gaz devam ediyorum.Şimdi de keçeden kapı süsleri yapıyorum..Hem sanal dükkanlarımda satmak için hem de yaza tezgaha hazırlık için..Bitmiş bir kaç tane kapı süsü var ama fotoğraf makinemi kızıma verdiğim için çekemiyorum..

Yazım fotoğrafsız kalmasın diye size daha önce çektiğim Buradaki noykuşlarımın devamını ekliyorum:)

Emeksensin ve Etsyde satışta

Emeksensin ve Etsy'de satışta

Emeksensin ve Etsyde satışta

Bunlar da noykuşların arka yüzleri


Sevgiyle Sağlıkla Kalın:)

23 Ocak 2013 Çarşamba

Deniz Yıldızı Broş Hediyeli Boyunluklar

İyi akşamlar :)
Nihayet internetime kavuştum.Üç dört gündür netim gidip geliyordu,Türkiye genelinde bir sorun dediler ama yine de bilemiyorum..O kadar alışmışız ki nete girmeden olmuyor.Bir anda tüm dünya ile bağlantım kesiliyor..Kış devam ettiği sürece sık sık bağlantım kesileceğe benziyor.

Bu arada paylaşacaklarım birikti bugünlük iki boyunluk daha ekliyorum..
Boyunluklarım keçe deniz yıldızı broş hediyelidir..
Ürünlerim Emeksensin ve Etsy'de 


Sevgiyle  Sağlıkla  Kalın:)

16 Ocak 2013 Çarşamba

Örgü Boyunluklara Devam..

Günaydın :)
Bu soğuk kış günlerinde ne yapılır bol bol örgü örülür..Ee sevgililer günü de yaklaşıyor o zaman sevdiklerimize,değer verdiklerimize sıcacık boyunluklar,atkılar hediye edelim:)


Bu ördüğüm boyunluklar çok basit (tabiki örgü bilenler için)..
İpin kalınlığına ve şiş numaranıza göre attığımız ilmek sayısı değişiyor..Yatay örecekseniz 5 yada 6 no şişle 35 - 45 arası ilmek atıyorsunuz boynunuzu saracak biçimde haroşo örüyorsunuz..Hepsi bu kadar..Eğer ben öremem yada vaktim yok diyorsanız,o zaman Emeksensin ve Etsy'de satışta :)

Emeksensin ve Etsy'de satışta

Emeksensin ve Etsy'de satışta

Emeksensin ve Etsy'de satışta

Emeksensin ve Etsy'de satışta

 Sevgiyle sağlıkla kalın:)


10 Ocak 2013 Perşembe

Örgü Boyunluklar


Günaydın,
İki gündür güneş yüzünü gösterdi fakat kar kapımın önünden hala kalkmadı..Dün Saray'da bir iki banka işlerim vardı,gidip gitmemek konusunda tereddütlü idim.Acaba bu karda otobüs gider mi giderse yolda kalır mı diye.Öğlen birde kızımla çıktım yola,köyü biraz geçtik komşu köye doğru ilerliyoruz baktım yollarda hiç kar yok sadece yol kenarlarında biraz var.Anladım ki kar sadece bizim köyü biraz yoklamış,denizden doğru İstanbul'a gitmiş:)
35 dk sonra Saray'a geldiğimde karın zerresi yoktu her yer günlük güneşlikti..
Banka işlerimi hallettim,eylül ayından beri adresime teslim edilemeyen yenilenen kredi kartımı teslim aldım..Saçlarımı kestirdim,daha geç olmadan döndük..

Bu soğuklarda yani karda kışta giyilecek ördüğüm bir iki boyunluğu paylaşıyorum.Bu boyunluklar çok kullanışlı oluyor ben de kendime ve kızıma ördüm..
Emeksensin ve Etsy'de satışta
7 Ocak 2013 Pazartesi

İkinci Noyigurumi Denemem:))

Yeni yıla gireli ne çabuk bir hafta geçti.. Bugün karlı bir güne uyandım:)sabah kalktığımda atıştırıyordu bir saate kadar her yer bembeyaz oldu.Bu gidişle yarın okullar tatil olur.

Geçen hafta,bir senedir cesaretimi toplayıp çektiremediğim kök dişimi çektirdim:( biraz uzun sürdü bir saat kadar ;)
Çünkü dişin tutulacak hiç bir yeri kalmamıştı.Yeri ağrımasın diye ağrı kesiciler filan aldım ve iki gün sersem sepet yattım,hiç alışmadığım bir durum ben ve yatmak benle bağdaşmıyor:)

Size daha önceki postlarımda ikinci Noyigurumi yani amigurumi denememi yaptığımı söylemiştim(Birincisini foto çekince paylaşacağım). Noyigurumi benim amigurumiye verdiğim ad. Üniversitede çocuk gelişimi okuyan komşu kızımızın proje ödevini ördüm.Proje,örgü uçan kuş ama kukla şeklinde.Elini içine sokup uçurup çocukları eğlendirmek için yapılacakmış.
Örnek kitaptan çıkarıldı anlatım yok sadece bir resim var..Ve ben iki günde bitirdim.Bakalım olmuş mu Noyigurumim

Haa bu arada proje ödevinden en yüksek puanı almış komşu kızımız..Mutluluğum tarif edilemez :))
Çok çirkin derseniz,ne yapayım:( kitaptaki model aynen böyleydi..Hatta renkler bile aynı :(


Sevgiyle Sağlıkla Kalın:)